Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Suunto Spartan - zapowiedź nowych produktów.

2016-10-01
Suunto Spartan - zapowiedź nowych produktów.Sparta oraz Spartanie są symbolem społeczności nieustraszonych ludzi o ogromnej sile i wytrzymałości. Spośród 81 znanych zwycięzców starożytnych igrzysk olimpijskich 46 było Spartanami.

W dzisiejszych czasach odniesienia do Sparty i Spartan można spotkać np. w nazwach drużyn sportowych jak Sparta Praga, Michigan State Spartans czy też dorocznie odbywający w Grecji Spartathlon Ultra Race. Ten morderczy wyścig na dystansie 236 km prowadzi śladami greckiego posłańca Fidippidesa, który jak głosi legenda miał przebiec z Aten do Sparty aby prosić o pomoc Spartan w bitwie pod Maratonem. Fidippides rozpoczął bieg o świcie a dotarł do celu wieczorem następnego dnia.

 

Nic dziwnego, że służący za wzór siły, wytrzymałości oraz nieustępliwości Spartanie posłużyli firmie Suunto do nazwania swojej najnowszej linii produktów. Suunto Spartan, jak sam producent zaznacza, jest następcą serii Ambit. Najlepsze cechy Ambitów posłużyły do zbudowania jednego z najbardziej zaawansowanych urządzeń treningowych na świecie. Aktualnie zaprezentowane zostały dwie wersje: Ultra oraz Racer jednakże wzorem poprzednich kolekcji należy niebawem spodziewać się kolejnych odmian.

 

Zegarki Spartan zostały wyposażone w odporny na wszelkie warunki pogodowe kolorowy wyświetlacz, będący doskonale czytelny nawet w pełnym słońcu. Kolejną rewolucyjną cechą jest dotykowy ekran, który sprawia, że obsługa urządzenia stała się jeszcze prostsza, szybsza i przyjaźniejsza dla użytkownika. W porównaniu do poprzednika znacząco zmniejszyła się waga. Model Spartan Ultra waży 77g a Spartan Racer 71 podczas gdy odpowiedniki z serii Ambit3 92g Ambit3 Peak Sapphire i 80g wersja Ambit3 Sport. Udoskonalona została również bateria, która pozwala na 18 godzin pracy odbiornika GPS z pełną mocą 26 godz w trybie energooszczędnym.

Nowy, elegancki oraz lekki wygląd był inspirowany sportem wyczynowym, który bezsprzecznie może się podobać.
 

Pierwsze sztuki do sprzedaży mają trafić modele Ultra w czarnym oraz białym kolorze a data premiery została ustalona na 15 sierpnia. Jak tylko Suunto udostępni serię Spartan do sprzedaży produkty tej pojawią się natychmiast w naszej ofercie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z produktami Suunto Spartan.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel